fbpx

Dar kartą apie Cvirkos skverą

Cvirkos skveras – itin poliarizuojanti tema. Daugelį sujaudinęs 42 tūkstančių finansavimas skirtas ne vienam kokiam nors renginiui, ar kaip plačiai juokaujama – pasikalbėjimams. Tai ištisa diskusijų, forumų ir analizių programa, apimsianti įvairius projekto dėmenis, taip pat ir profesionalumą užtikrinsiančių ekspertų teisėtą atlygį. Tai yra kalba apie modelio kaip tokio suradimą, kaip mes Lietuvoje galėtume diskutuoti istorinės atminties tema.

Tai nėra pinigai skirti išspręsti Cvirkos klausimui. Šitą darbą padarys komisija ir padarys jį nemokamai.

Visa tai reikalinga, kad atrastume geresnį istorinių klausimų sprendimo modelį. Akivaizdu, jog iki šiol istorinės atminties tema mūsų visuomenei diskutuoti sekasi ne itin sklandžiai.

Kultūros tarybos paskirtos lėšos nėra skirtos vien Cvirkos klausimui spręsti. Šį darbą padarys Vilniaus istorinės atminties komisija ir padarys jį be papildomų kaštų.

Kultūros tarybos paskirtos lėšos gali būti naudojamos tik kultūriniams visuomenės poreikiams, lėšos paskirtos iš kultūrai numatytų asignavimų. Todėl paika populistiškai gretinti šį subtilų klausimą su socialiniais iššūkiais ar kitomis praktinėmis naudomis.

“Tie klausimai yra svarbūs pirmiausia mums, kurie dabar gyvenam. Nes tie, kurie jau išėjo, jiems, man atrodo, mažiausiai tai yra svarbu. Ir yra svarbūs tiems, kurie ateina po mūsų. Nes, vistiek, tai atminties ženklai, tų ženklų pagalba kalbamės kartos tarpusavyje. Kaip mes žiūrime į tuos, kurie jau praėjo, ką mes norime pasakyti tiems žmonėms, kurie dar ateis.”

Scroll to Top