fbpx

Evangelinis liberalizmas – iš evangelijos kylanti laisvė kiekvienam

Kuomet kalbam apie evangelinį liberalizmą, turbūt pirmiausia iškyla klausimas, o kaip žmogaus teisės, vienalytės santuokos ir visi kiti pikantiški dalykėliai, kurie tarsi nesuderinami su krikščionišku mokymu? Bet, ar tikrai nesuderinami?

Gyvename tokioje visuomenėje, kur tiek krikščionis, tiek musulmonas gali būti ir konservatorius, ir liberalas, ir socialdemokratas. Tai niekaip nėra tiesiogiai susiję su jo pažiūromis.

Ir gyventi pasaulietinėj visuomenėj mums labai pasisekė. Pasisekė ir tiems, kurie tiki, ir tiems, kurie netiki. Visi galime gyventi pagal savo įsitikinimus. Tik grėsmė yra iš tų žmonių, kurie galvoja, kad viena grupė gali primesti savo nuomonę kitai. 

Sakydamas žodžius evangelinis liberalas, mintyse turiu žmogų, kuris pripažįsta kiekvieno asmens laisvę pasirinkti savo gyvenimo būdą ir ją gerbia. Turėdamas ir savo stuburą, ir savo įsitikinimus. Man nereikia, kad tu būtum tų pačių pažiūrų kaip aš, kad mes galėtume būti draugai, bendraminčiai, o kai kur net ir pakeleiviai.

Labai noriu, kad Laisvės partijoje būtų pakankamai vietos tiems, kurie nori ir laisvės, ir nori būti tikintys. Ir manau, kad tai yra suderinama.

Scroll to Top