fbpx

GANA žiauraus elgesio su gyvūnais!

Pastarosiomis dienomis socialinėje erdvėje pasklidę žiauraus elgesio su gyvūnais vaizdai šokiruoja

Lietuvoje galioja Baudžiamasis Kodeksas, numatantis bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais, tačiau šiandieninei valdžiai gerokai svarbiau BK taikyti suktinę susisukusiam jaunuoliui ir jį tampyti po teismus bei gąsdinti jaunus žmones, užuot užkardžius rimtus nusikaltimus.

Baudžiamojo kodekso 310 straipsnis numato, jog tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.

Taikliai pastebėjo Aušrinė Armonaitė savo Facebook įraše: “Maisto ir veterinarijos tarnyba turėtų prisiminti, kad ne tik barų slidumo paviršius reguliuoja, bet ir turi rūpintis gyvūnų gerove. Tušti narvai ir viena jų įkūrėjų, mano patarėja Grėtė Lelė žino ne vieną istoriją, kaip MVT nesinaudoja savo turimais įrankiais gyvūnų gerovei užtikrinti.” – Būtent!

Maisto ir veterinarijos tarnybą bei Lietuvos policija turėtų skubiai imtis ne tik šio atvejo tyrimo, bet ir sistemiškai pasižiūrėti problemos esmės.

Esu Vilniaus gyvūnų gerovės komisijos narys, inicijuosiu, kad šį klausimą aptartume ir mūsų komisijos posėdyje. Reikia įdėmiai išanalizuoti visus panašius atvejus Vilniaus mieste.

Jei turite informacijos, susijusios su Vilniuje vykstančiais nusikaltimais prieš gyvūnus, siųskite nedelsiant visą turimą informaciją man: gediminas.jaunius@vilnius.lt

Scroll to Top