fbpx

Įspūdžiai iš Kalvarijos – „Esi dar vienas pavyzdys kaip liberalumas ir tikėjimas yra suderinami“

Šeštadienį džiaugsminga Laisvės partijos komanda lankėsi Kalvarijoje, kur susipažino ne tik su Kalvarijos apylinkėmis, bendravo su vietiniais žmonėmis, bet ir pamatė Kalvariją kandidatės Ausmos Sakalauskaitės žvilgsniu.

Pirmiausia, Ausma yra žmogus istorija. Drąsa, ryžtas ir atkaklumas savo darbais siekti, kad kitiems gyventi būtų lengviau.

“Galiu sakyti, kad dabar esu stipresnė dėl užgaulių kurias patyriau, dėl patirčių, kurias pati išgyvenau. Bet į seimą einu ne dėl savęs. Einu dėl kitų, nes žinau ką tenka pereiti ir tikiu, kad daugelį tų procesų galima palengvinti. Žinau kiek daug žmonių nėra pakankamai drąsūs būti atviri ir būti savimi. Tad kas jei ne mes, kurie jau patyrę tą laisvę, galime padėti?”

Ausma sako, kad neturėjo tokio tikslo susidurti su politika, bet taip nutiko stengiantis apginti savo interesus ir būtent Kalvarija yra ta ypatinga vieta, kur paaiškėjo, kad pokytis yra įmanomas. Visi norime gyventi laisvesnėje ir geresnėje šalyje kur žmonės turi galimybę kurti savo gyvenimą pasirinkdami patys. Pagrindiniai klausimai su kuriais Ausma eina į šiuos rinkimus – tos pačios lyties partnerystė, galimybė rašyti savo pavardę savomis raidėmis, dviguba pilietybė. Laisvės partija yra tai, ko reikia per šiuos rinkimus ne todėl, kad mėgstame rinkti vis kažką naujo, bet todėl, kad dabar yra ne laikas apsistatinėti draudimais, bet ieškoti bendrų sutarimų. Kad šalyje būtų gera gyventi visiems.

Ausma su Gediminu Kalvarijoje ne tik aptarė vienijančias bendras Laisvės partijos idėjas. Gediminui ir Ausmai viena tema yra ypatingai artima – evangelinio liberalumo. Gediminas atvirai klausia Ausmos – „Esi tikintis žmogus, bažnyčios vargonininkė. Kaip tu derini aštresnius Laisvės partijos programinius kampus su krikščioniškomis vertybėmis?”. Ausma šypsodamasi atsako „Man niekas nesipyksta, kai aš su savim nesipykstu”.

Ausma atvirai dalinasi, patirtimis, patvirtindama labai stipriai įsigalėjusį stereotipą, kai pagal vieną aspektą, kuris neatitinka mūsų vertybių, nurašome žmogų. Kuomet jis tiesiog būdamas atviras ir savimi, yra netinkamas ir nereikalingas. „Kalvarijoje tai labai gerai žinoma istorija. Ilgus metus buvau vargonininke, vadovavau chorui. Dabartinis klebonas darė viską, kad mane atleistų todėl, kad esu lesbietė. Taip visas choras išėjo iš bažnyčios su manimi. Bet mes ir toliau esam sakralinės muzikos atlikėjai, giedame bažnyčiose, kuriose esame laukiami. Gyvenime yra buvę daug tokių patirčių.” dalinasi Ausma.

Gediminas atvirai apie Ausmos kandidatavimą “Man atrodo labai svarbu, kad tu kandidatuoji. Tu esi dar vienas pavyzdys kaip liberalumas ir tikėjimas yra suderinami.”

Pokalbį ir vizitą Kalvarijoje sujungia mintis, kad liberalumo pamatas laiko kiekvieno mūsų pažiūras ir esame daug artimesni, nei iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti.

Scroll to Top