fbpx

Įspūdžiai iš Vilniaus garbės piliečio paskelbimo vakaro

Spalio 2-ąją Vilniaus garbės piliečiu paskelbtas brolis pranciškonas Julius Sasnauskas ofm.

Kunigas, vienuolis pranciškonas, disidentas, aktyvus Lietuvos laisvės lygos veikėjas, žurnalistas, rašytojas, Vilniaus istorijos ir dvasios mylėtojas bei perteikėjas. Apie Vilnių pasakojimų ir istorinių refleksijų, parašytų Juliaus Sasnausko, gausu beveik visose jo išleistose knygose, portale „Bernardinai.lt“, taip pat savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“, „Naujasis Židinys-Aidai“.

Jaukiame draugų ir bendraminčių būryje pasveikintas brolis Julius – Žmogus, kuris nesitaupo, kaip renginio pradžioje pasakė kunigo draugė dr. Sigutė Maslauskaitė Mažylienė.

„Niekam nekyla abejonių, kad kunigas Julius Sasnauskas pagerbtas tokiu būdu, nes tai žmogus, kuris rimtais darbais kovojo už laisvės idealus. Daugelis vilniečių žino, jog kunigas yra tikras savo miesto istorijos ir dvasios mylėtojas, daugybę kartų tai išreiškęs ir gyvu, ir spausdintu žodžiu. Dėl savo kasdienės veiklos, sielovados, atsidavimo savo miestui ir jo žmonėms, nors tylių, bet prasmingų ir matomų darbų žmonių labui kunigas yra apdovanojamas. Man didelė garbė paskelbti jį Vilniaus miesto garbės piliečiu“, – kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Gediminas Jaunius pasidalino jautriu vakaro įspūdžiu: „Kodėl Julius? Laisvai cituojant mero Remigijaus Šimašiaus sveikinimo kalbą – todėl, kad mums nepakanka draudimų, idant nesuklystume, mums reikia pavyzdžių, kurie įkvėptų.“

Nuotraukos: Saulius Žiūra

Scroll to Top