fbpx

Verkių apygardos kandidatų debatai Laisvės televizijoje

Su Verkių apygardos vienmandatės kandidatais, Vaida Baranove ir Vytautu Gapšiu susitikome Laisvės TV debatuose.

Diskutavome trimis temomis ir visos jos labai svarbios Laisvės partijos programoje – Klimato kaita ir prevencija, Informacinės visuomenės plėtra ir galimybės, bei Kultūra ir kūrybos ekonomika.

Remiantis Laisvės partijos programa itin drąsu kalbėti apie visas šias sritis, nes visose akcentuojamos inovacijos ir progresas. Tiek klimato saugojime, tiek informacinės visuomenės plėtroje, tiek kūrybos ekonomikoje. Nenaikinti, nestabdyti, tačiau dirbti pasitelkiant mokslininkus, naująsias technologijas ir modernius sprendimus.

Klimato kaita ir prevencija

Kalbant apie klimato kaitą, mums itin svarbu, kad priešakyje būtų žaliosios inovacijos su moksliniais tyrimais ir naujausiomis technologijomis. Į klimato kaitą kartu su partijos kolegomis žiūrime per atsinaujinančių išteklių, žaliosios energetikos, biosistemų atradimus, į kuriuos turi investuoti ir Valstybė, taip siekdama sukurti tūkstančius naujų darbo vietų.

Kalbant apie klimatą svarbu nepamiršti ir miestų augimo. Kuriame, kartu su savivaldybėmis, turime stengtis miestuose derinti gamtą su kultūra, būstus ir paslaugas iš anksto kuriant kartu.

Didinsime ir Lietuvos miško plotą. Panaudodami turimus valstybinės žemės išteklius, kiekvienais metais sodinsime medžius ir didinsime Lietuvos miško plotą, kad iki 2030 m. pasiektumėme 40 proc. šalies padengimą, nes šiuo metu miškai sudaro apie 33,6 proc. šalies teritorijos.

Informacinės visuomenės plėtra ir galimybės

Kalbėdami apie informacinės visuomenės plėtrą turime koncentruotis į viešojo sektoriaus institucijų tinkamą parengimą ir skaitmeninimą.

Valstybės ir savivaldybių paslaugas teiksime nuotoliniu būdu. Sukursime realaus laiko viešųjų paslaugų platformą, kurioje atsakymus iš viešojo sektoriaus įstaigų bus galima gauti realiu laiku, automatiniu būdu generuoti reikalingas pažymas, visus dokumentus tvarkyti elektroninėje erdvėje.

Itis svarbi dalis – įvesime Chief Technology Officer poziciją Vyriausybėje. Lietuvai trūksta lyderystės išnaudoti technologijų teikiamą pridėtinę vertę ir palengvinti procedūras gyventojams bei verslui. Ši poziciją Vyriausybėje turėtų ministro be portfelio statusą ir būtų atsakinga už efektyvesnį skaitmeninių sprendimų įgyvendinimą ir eksperimentavimą naujausiomis technologijomis viešajame sektoriuje.

Kultūra ir kūrybos ekonomika

O kultūra ir kūrybos ekonomika tikrai yra viena iš pagrindinių mano rinkiminių vertybių. Kultūra turi būti šiuolaikiška ir visiems prieinama. Finansuosime turinį, o ne betoną. Sudarysime palankias, laikmetį atitinkančias sąlygas talentams augti. Atversime galimybes eksperimentams, kultūros laboratorijoms, kuriose gims nauji, novatoriški, į globalią kultūros erdvę išeiti galintys projektai. Iš esmės peržiūrėsime sumažinsime biurokratinius priežiūros, mokesčių, viešųjų pirkimų reikalavimus kultūros sričiai.

Scroll to Top